Chirurgia

B37A3030 1 scaled

Chirurgia – Bezbolesne i komfortowe zabiegi Chirurgiczne

Zabieg usunięcia zęba przez chirurga stomatologa wykonywany jest w ostateczności, gdy leczenie zachowawcze – łącznie z leczeniem kanałowym (endodontycznym) i protetycznym nie jest już możliwe.

W chirurgii stomatologicznej, którą zapewniamy, usuwanie zębów wykonujemy także w sytuacjach, gdy pojawiają się stany chorobowe przyzębia, czyli tkanek otaczających ząb. Zęby stają się wówczas rozchwiane i mogą wypaść samoistnie. Ekstrakcję zaleca się też w nawracających stanach zapalnych tkanek przyzębia oraz gdy korzenie zębów umieszczone są poza zębodołem. Złamane, pęknięte czy odłamane zęby, będące efektem wypadków bądź innych urazów również nadają się do wycięcia, podobnie jak te, które nie mieszczą się w szczęce, zachodzą na siebie i przeszkadzają w leczeniu ortodontycznym. Wyrwanie jednego lub kilku z nich ułatwia wówczas założenie aparatu ortodontycznego.

Chirurgia stomatologiczna

Czasami zdarza się, że dla zachowania zdrowego, pięknego uśmiechu niezbędne jest przeprowadzenie różnego rodzaju zabiegów zarówno na tkankach twardych jak i miękkich w obrębie jamy ustnej i tym właśnie zajmuje się chirurgia stomatologiczna.

Leczenie chirurgiczne.

Chirurgia stomatologiczna wzbudza zwykle niemały lęk u pacjentów. Trudno się temu dziwić – leczenie operacyjne w obrębie jamy ustnej oraz okres rekonwalescencji mimo wszystko nie należą do najprzyjemniejszych przeżyć. Sam czas trwania zabiegu uzależniony jest między innymi od jego zakresu, a także ewentualnych trudności wynikających np. z utrudnionego dostępu do leczonego zęba. Warto jednak podkreślić, że cały zabieg wykonywany jest w odpowiednio dobranym znieczuleniu, a profesjonalne przygotowanie i opieka po interwencji chirurgicznej pozwalają zapewnić pacjentowi możliwie największy komfort na każdym etapie leczenia.

B37A3032

Nie czekaj i umów się na wizytę!

Kontakt

Dental Door dr n. med. Agnieszka Grzywna
ul. Czesława Niemena 5/113, 61-131 Poznań
telefon: + 48 500 088 462
ZnanyLekarz

Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek: 8:00 -20:00
lub po uzgodnieniu wizyty.
Sobota – Niedziela: Nieczynne

Kontakt

Dental Door dr n. med. Agnieszka Grzywna
ul. Czesława Niemena 5/113, 61-131 Poznań
telefon: + 48 500 088 462
ZnanyLekarz

Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek: 8:00 -20:00
lub po uzgodnieniu wizyty.
Sobota – Niedziela: Nieczynne